אורטופדי

סובלים מכאבים כרוניים או אקוטיים? משתקמים מתאונה, ניתוח או פריצת דיסק? בשלב מסוים בחיים כמעט כל אחד סובל מכאבים שונים או מגבלה גופנית הפוגעת בתפקוד. חשוב לזכור שכאבים ממקור אורתופדי משפיעים על כל מערכות הגוף ויכולים להתבטא גם בכאבי ראש, הפרעות בתפקוד מערכות פנימיות כגון מערכת העיכול, חולשה כללית ועוד. הדבר הראשון שרוצים לעשות בעקבות הכאב זה לנוח ובנוסף, לעיתים קרובות מתחילים להשתמש במשככי כאבים עד לכדי פיתוח תלות. חבל! לעיתים, הגוף שלנו זקוק להערכה, לאבחון וטיפול בבעיה באופן מדויק ומקצועי.
כמו כן, הכוונה מקצועית לתנועה נכונה במצבים השונים הכוללים שכיבה, ישיבה, עמידה, הליכה וריצה תסייע אף היא בהפחתת הכאבים. תנועתיות טובה מעודדת זרימת דם אפקטיבית לאזורים פגועים ובכך מעודדת החלמה טבעית והפחתת הכאב.
תארו לעצמכם שבעוד מספר שבועות או חודשים תוכלו לנוע בחופשיות ללא חשש מכאבי מפרקים, כאבי גב, צוואר והמגבלות הנלוות אליהם. תוכלו שוב לצאת למרחב הפתוח, להרים חפצים לבלות עם ילדים ונכדים מבלי להתנצל – "אני לא יכול, זה כואב לי". שמי ריטה רודין ואני מטפלת בבעיות אורתופדיות שונות באמצעות טיפול שמרני. בעזרת טיפול פיזיותרפי בהחלט ניתן למנוע התערבות כירורגית או לעזור בהחלמה מניתוח, ניוון סחוס (אוסטאוארטריטיס) ופגיעות פיזיות, באופן מיטבי.

מחזירים את האיזון למקומו

פיזיותרפיה רואה את המטרה אותה המטופל רוצה להשיג תוך התייחסות למגבלות וליקויים שנמצאו בבדיקה לשם החזרה לאורח חיים פעיל. הטיפול הפיזיותרפי אינו מתרכז בליקוי בלבד. כלומר, קיימת ראייה הוליסטית של המטופל תוך התייחסות למטרות שהוא מעוניין להשיג.

מטפלים במקור הבעיה

לפעמים פשוט עדיף לגעת בבעיה. פיזיותרפיה מציעה פתרון אפקטיבי לבעיות אורתופדיות באמצעות שיקום התנועה וחיזוק השרירים. בעזרת פעולות מנואליות שונות הכוללות שחרור רקמה רכה, טכניקות של תנועתיות אקטיבית ופאסיבית, אלקטרותרפיה וכן אמצעים נוספים, נוכל לעזור לגוף להגיע לאיזון מחודש.

ללא תופעות לוואי

שימוש במשככי כאבי והתערבות כירורגית מהווים גישות טיפוליות חשובות שלפעמים מגיעות עם תג מחיר שממנו ניתן להימנע. כמו כן עם הזמן האפקטיביות של החומרים הכימיים שאנו מכניסים לגופנו יורדת ואילו הבעיה נשארת במקומה. גם את ההתערבות הכירורגית עדיף להשאיר כמוצא אחרון בשל הסיכונים הנלווים לניתוחים ולאשפוז בבית חולים.

אורח חיים נכון

אורח חיים נכון הינו הכרחי לאיכות חיים רבת שנים ולשם כך הגוף שלנו זקוק להכוונה נכונה. אחרי חבלה, הזנחה ושחיקה רבת שנים הגיע הזמן לקחת אחריות על גופנו. בעזרת הפיזיותרפיה אנו לומדים לדבר עם הגוף שלנו ולתחזק אותו כהלכה וזאת באמצעות תרגול שאותו נבצע כחלק משגרת היום.
טיפול אורתופדי עם יחס אישי
פגיעות ספורט, התאוששות מתאונות וחבלות, כאבים בהריון או לאחר הלידה, טיפול בשחיקת מפרקים, שיפור יציבה ועוד. בפרקטיקה שלי תקבלו התייחסות אישית ופרטנית. ביחד נוכל להפיג כאבים ולהשתחרר ממגבלות. למידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק שלי או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם.