הכנה ללידה

את בהריון וחשה חוסר נוחות? חושבת על הכנה של גופך ללידה? הגוף שלך עובר שינויים רבים בתקופה האחרונה. תארי לעצמך שאת בחדר לידה, מרגישה כבדות רבה אך מלאה ציפייה. הצירים כבר בפתח ואת יודעת שעשית את הנדרש עבור עצמך בשביל להיות מוכנה לרגע הגדול. כל שנותר זה להתמסר לתהליך מתוך הכרה מלאה וביטחון באנשים שתומכים בך.

הריון

זה די מדהים לראות ולהרגיש את השינויים שאת עוברת. ההיריון מלווה בהתעוררות הורמונלית רבת עוצמה וזאת לצד שינויים פיזיים, העובר הגדל בתוכך לוחץ על האיברים הפנימיים ומשפיע על היציבה. בנוסף, ההורמונים גורמים לריפיון שרירים ורצועות ליצירת גמישות נוספת ומקום הנדרשים להמשך ההיריון והלידה. כתוצאה מכך, שרירים המייצבים את גופך נחלשים ומתעוררות תחושות של חוסר נוחות וכאב.

לידה

שלב הלידה מהווה שיא שבו כל גופך מתגייס לפעולה אחת. בזמן הזה כל היכולות שלך באות לידי ביטוי באופן מלא ואף יותר. גוף שהוכן מבעוד מועד יגיב טוב יותר לאתגר העומד מולו.

הריון ולידה עם ליווי מתאים

שמי ריטה רודין, פיזיותרפיסטית מוסמכת מזה כעשור. אני מספקת את שירותי באופן פרטי ובמחלקות נשים ויולדות בבית חולים. כאישה, כאמא וכפיזיותרפיסטית וותיקה ומנוסה, אני מבינה היטב את התהליכים הפיזיים והנפשיים שאת עוברת במהלך ההיריון והלידה, ויש לי את היכולת לעזור לך לעבור תקופה מדהימה זאת עם יותר תמיכה ופחות כאב ונזקים גופניים.

תני לי לדאוג לך

במהלך ההיריון מתעוררות בעיות שונות הכוללות כאבי אגן, גב, ירכיים ושכמות. לכך מצטרפות לעיתים קרובות גם בעיות של בריחת הפרשות וזאת בשל השינויים הרבים המתרחשים בגוף. קבלי מספר נקודות חשובות שאליהן נתייחס במהלך המפגשים:
הכנה של רצפת האגן – רצפת האגן ודופן הבטן נחלשות במהלך ההיריון כאשר במהלך הלידה מתווסף לחץ על עצבי רצפת האגן. הטיפול שאני מעניקה עובד על חיזוק שרירי רצפת האגן. בעת הלידה הם יאפשרו לך להתקדם לשלב הלידה הפעילה באופן מהיר יותר. לאחר הלידה, הטיפול יעזור לרצפת האגן שלך לחזור למצבה הראשוני תוך צמצום נזקים.

עיסוי פרינאום מותאם

עיסוי פרינאום נכון ומדויק מפחית את הסיכוי לשימוש בחתך פרינאום במהלך הלידה. זאת בשל ההשפעה על המרכיב הקולגני שברקמות השריר. עיסוי פרינאום מקצועי מסייע רבות. בנוסף, ניתן להדריך את בן / בת הזוג בטכניקות אלו.

טכניקות הרגעה

הגוף שלך בנוי ללידה טבעית עם מינימום התערבות. לידה טובה נעשית מתוך ביטחון עצמי ורגיעה. ביחד נתרגל טכניקות שונות, נשימות, תנוחות ותנועות אשר יקלו עלייך בהופעת הכאבים.

ליווי הריון וקורסי הכנה ללידה

לידה, במיוחד בהריון ראשון, יכולה להעלות הרבה התלבטויות ושאלות כגון, אופן הלידה הרצוי (לידה טבעית או לא), בחירה במשככי כאבים ( אפידורל או לא), מהם מבשרי לידה ועוד. אני מציעה לך ללמוד על התהליך ולהכין את גופך לחוויה אותה הוא הולך לעבור בפעם הראשונה. קורס הכנה ללידה יתן לך את תחושת הביטחון בזמן הלידה, כשאת יודעת מה מצפה לך בכל רגע ואת מודעת לדברים שעלולים לצוץ. בקורס נבצע תרגולים מעשיים של תרגילי נשימה, תרגילי הרפייה, נמצא תנוחות ותנועות שיעזרו לך בתהליך.
קורסי ההכנה ללידה ניתנים באופן פרטני או בקבוצות קטנות.

היי רגועה, אני אתך

ההתמודדות עם אתגרי ההיריון והלידה אינם פשוטים, אך עם הכוונה מתאימה יכולה להיות חוויה חיובית ועוצמתית. אני מלווה נשים לאורך שנים ומרגישה שהחיבור האישי שאני יוצרת, לצד הטיפול הפיזיותרפי שאני מעניקה, עושים את שלהם. למידע נוסף כנסי לדף הפייסבוק שלי או השאירי פרטים ואשוב אלייך בהקדם.