הריון ולידה

בהיריון וחשה חוסר נוחות המלווה בכאבים? מפנטזת על חזרה מהירה לשגרה? במהלך ההיריון הגוף עובר שינויים משמעותיים, ואיתו עלולות להופיע תחושות כאבים חדשות, או לחילופין, יכולה להתרחש החמרה בתחושות הקיימות. נוטים לומר לאישה להתאזר בסבלנות, וכי בוודאות תופעות אלו יעלמו לאחר הלידה. אכן, גוף האישה הינו מופלא בכושר ההשתקמות, אך עם זאת, בהעדר קבלת טיפול מתאים, אותם השיירים של ההריון עלולים להמשיך וללוות את האישה גם בהמשך החיים. כל אישה מעוניינת להשתקם לאחר ההיריון באופן מיטבי ולחזור למראה הקודם. זה נכון מבחינת משקל, חיוניות ומצב גופני כללי, העדר כאבים ומיחושים, עיכול תקין ושליטה בסוגרים, בקיצור.. להרגיש טוב! הדרך הטובה לעשות זאת נכון הינה טיפול פיזיותרפיה של רצפת האגן ברגע הופעת התסימינים במהלך ההיריון וזאת באמצעות ליווי מקצועי שיעזור לך להתמודד ולהכין את גופך ככל האפשר לאתגרים הרבים העומדים מולו.
במידה ואת כבר אחרי לידה, עדיין לא מאוחר מדי. שיקום לאחר הלידה יעזור לך להתמודד עם העומסים שגופך מרגיש בזמן שאת מטפלת בתינוקך, ללא כאבים או חוסר נוחות, דליפות שתן או הרגשה של כובד בנרתיק כיו"ב.
שמי ריטה רודין ואני פיזיותרפיסטית שמלווה ומטפלת שנים רבות בנשים החוות תהליך של הריון ולידה. כבר בשלבים הראשונים אני מלמדת טכניקות שונות כיצד להקל על עצמך ועל גופך בתקופה כל כך משמעותית ורבת שינויים זו. בעזרת לימוד ותרגול את לומדת להפיק את המיטב מגופך ועוברת את ההיריון, הלידה והתקופה שלאחר הלידה בידיעה שאת תמיד תחת השגחה מקצועית ונהנת מהכוונה בכל עת.

כל אחת יכולה לעבור את זה אחרת

חודשי הריון ארוכים עם תחושת כבדות רבה. כאבי גב, כאבי אגן, דליפת שתן בהריון, עצירות ומה לא. רצוי להתכונן ולהיערך תוך כדי ההיריון, כדי לעזור לגוף ולנפש להתמודד עם השינויים ההורמונאליים, הפיסיים והנפשיים. פעילות גופנית במהלך ההיריון מותרת וחשובה (כמובן לאחר מתן אישור רפואי המתיר זאת). ממליצה לך להתייעץ עימי לפני שאת מחליטה לבצע אותה. בשביל זה אני כאן. מכירה מקרוב את התופעות, הכאבים והמגבלות.

טיפול בהיריון

אני מעניקה טיפול פיזיותרפי ממוקד הנותן מענה לכאבים וחוסר נוחות, המופיעים בהריון כגון כאבי גב, כאבים באגן והמפשעה, סימפיזיוליזיס ועוד. תכנית הטיפול כוללת טיפול מנואלי וחיזוק השרירים, בפרט שרירי רצפת האגן, בהתאם לממצאי הבדיקה. כמו כן נמצא את הפעילות הגופנית המומלצת עבורך במהלך ההיריון על שלביו השונים.

ליווי בהריון והכנה ללידה

לפרטים נוספים על כיצד ניתן להכין את גופך ללידה לחצי כאן, לעמוד הכנה ללידה.

התאוששות לאחר לידה

לאחר הלידה, קיים תהליך התאוששות טבעי של הגוף וחזרה לשגרה מבחינה הורמונלית, ודימום וחזרה של הרחם לגודלו הקודם. תקופה זו, הקרויה משכב לידה, אורכת כשישה שבועות לאחר לידה לדנית (נרתיקית), וכשמונה שבועות לאחר ניתוח קיסרי. כבר בנקודת זמן זו, תוכלי לקבל טיפים להתנהלות נכונה עם הגוף בשגרת היומיום על מנת שתוכלי לשמור עליו כבר מעכשיו. כמו כן, תוכלי לזהות בעיות שעלולות להופיע כבר בנקודה זו ברצפת האגן כגון, דליפות שתן, תחושת כובד בנרתיק, טחורים, כאבים ועוד

טיפול ומעקב

בתום משכב הלידה, אפשר ורצוי להתחיל תהליך של שיקום רצפת האגן באמצעות פיזיותרפיה. תלונות נפוצות הקיימות לאחר לידה, הם: קשיים בשליטה על צואה ושתן, עצירות, טחורים. כאבים ורגישות בצלקות, כאבים בקיום יחסי מין ,היפרדות שרירי הבטן, ותופעות נוספות המחייבות מעקב צמוד וטיפול מקל.
תכנית טיפול המותאמת למצבך הגופני הכוללת בין היתר חיזוק שרירי רצפת האגן, ותעזור לך לעבור את התקופה הזו באופן הקל ביותר, כך שגופך יוכל לשוב לעצמו בקצב הראוי לו ובפיקוח מקצועי.

לדבר עם הגוף שלך בשפה שלו

עברת תקופה מורכבת ומאושרת של הריון ולידה. גופך חווה שינויים רבים בתקופה זו והוא קובע את קצב החזרה שלו לעצמו. הפעם, הגוף שלך שונה. עדיין כואב וזקוק למשך החלמה משלו. גופך משתוקק לריפוי רגיש ומכיל, להבנה מה בדיוק טוב לו ואיך.
כאם ופיזיותרפיסטית בעלת ניסיון רב שנים אני מכירה בערך של הכנה גופנית ונפשית ללידה. נשים רבות חוו את כל תהליכי ההיריון והשיקום לאחר לידה תחת השגחתי והדרכתי המלאה עם יחס אישי ומכיל. למידע נוסף היכנסי לדף הפייסבוק שלי או השאירי פרטים באתר ואחזור אלייך.